您的位置:首页 > 产品中心 > 63231-69-6, 分子筛
分子筛
Molecular sieves
| 产品编号: | 3055388 |
| 规格: | 13X, 3-4mm (0.12-0.16in) dia. pellets |
| CAS NO: | 63231-69-6 |
| 包装规格: | 1kg,5kg |
| 产品类别: | 进口试剂 |
| 品牌: | Alfa Aesar |
| 优惠价: | 立即咨询 |
产品价格查看更多规格...
| 产品编号 | 包装单位 | 单价(元) | 国内现货 | 国外库存 | 询价单 |
| 3055388 | 1kg | 1810 | 2-5天 | 4-6周 | |
| 3055388 | 5kg | 4790 | 2-5天 | 4-6周 |
产品别名
63231-69-6
分子筛
Molecular sieves
基本信息
| 应用 | Some of the major applications include commercial gas drying, air plantfeed purification (simultaneous H2O and CO2 removal) and liquid hydrocarbon/natural gas sweetening (H2S and mercaptan removal). |
| 备注 | Store in cool place. Keep container tightly closed in a dry and well-ventilated place. Hygroscopic. Keep away from such as strong acids, strong bases, hydrogen, strong oxidizing agents. |
| MDL | MFCD00131613 |
| 灵敏度 | Hygroscopic. Ambient temperatures. |
| 形态 | 1/8in Pellets |
| 溶解性 | It is insoluble in water. |
安全信息
| TSCA | 否 |




