您的位置:首页 > 产品中心 > Kern PLS series precision balances
Kern PLS series precision balances

| 产品编号: | 4072330 |
| 规格: | Kern PLS 420-3F, weighing capacity 420 g, accuracy: 0.001 g, precision: ±0.004 g |
| 包装规格: | 1 EA |
| 产品类别: | 进口试剂 |
| 优惠价: | 立即咨询 |
基本信息
| NACRES | NB.71 |
| General description【一般描述】 | Range of precision balances with CAL adjusting program for quick setting of the balance accuracy. Ergonomically optimised keypad for left and righthanded users |
产品性质
| AC/DC input | 110 - 240 V AC, universal plug set |
| manufacturer/tradename | Kern PLS 420-3F |
| weighing capacity measuring range | 420 g, accuracy: 0.001 g, precision: ±0.004 g |




