您的位置:首页 > 产品中心 > 经过认证的带隔垫聚丙烯盖
经过认证的带隔垫聚丙烯盖
Certified polypropylene bonded caps with septa, pkg of 100

| 产品编号: | 4098907 |
| 规格: | 9 mm cap, PTFE/red rubber septum, dark blue polypropylene cap (bonded septa) |
| 包装规格: | 100 EA |
| 产品类别: | 进口试剂 |
| 品牌: | Supelco |
| 优惠价: | 立即咨询 |
产品别名
经过认证的带隔垫聚丙烯盖
Certified polypropylene bonded caps with septa, pkg of 100
基本信息
| NACRES | NB.11 |
产品性质
| material【物料】 | PTFE/red rubber septum dark blue polypropylene cap (bonded septa) |
| feature【特点】 | closure type blue polypropylene hole cap |
| packaging【包装】 | pkg of 100 ea |
| O.D. × H × I.D.【外径 × 高度 × 内径】 | 11.5 mm × 6 mm × 9 mm |
| septum thickness【隔板厚度】 | 1.5 mm |
| fitting【配件】 | thread for 9 mm |
安全信息
| Storage Class Code【储存分类代码】 | 13 - Non Combustible Solids |
| WGK | WGK 3 |




