您的位置:首页 > 产品中心 > 2MAG MIXcontrol MTP
基本信息
| NACRES | NB.72 |
| General description【一般描述】 | Universal control unit for the connection of one stirring drive MIXdrive MTP, universal 10 watts stirring power, wide speed range from 100 up to 2,000 rpm, jerk-free stirring also at low speeds, 4-step power setting. Clear digital display for speed- and power settings, SoftStart for reliable centering and safe accelerating of the stirring bar. |
产品性质
| material【物料】 | stainless steel housing stainless steel plate |
| feature【特点】 | 4 step power setting (25/50/75/100%) |
| packaging【包装】 | pack of 1 ea |
| manufacturer/tradename | 2mag 90250EU |
| parameter【参数】 | 0-40 ℃ temp. limit 100-2000 rpm speed |
| W × D × H【宽度 × 直径 × 高度】 | 200 mm × 155 mm × 38 mm |
| plate size × W × L | × 200 mm × 120 mm |
| weight【重量】 | ~1.4 kg |





