您的位置:首页 > 产品中心 > Millex Syringe Filter, Durapore® ( PVDF ), Non-sterile
Millex Syringe Filter, Durapore® ( PVDF ), Non-sterile
| 产品编号: | 4101956 |
| 规格: | 0.22 μm pore size, 13 mm diameter, Millex-GV Durapore® ( PVDF ) membrane, hydrophilic |
| 包装规格: | 100 pkg |
| 产品类别: | 进口试剂 |
| 品牌: | Millipore |
| 优惠价: | 立即咨询 |
基本信息
| eCl@ss | 32031690 |
| NACRES | NB.24 |
| General description【一般描述】 |
|
| Legal Information【法律信息】 | Color Code: 黄色 |
产品性质
| material【物料】 | PVDF membrane polypropylene polypropylene housing |
| Quality Level【质量水平】 | 400 |
| sterility【无菌性】 | non-sterile |
| product line【产品线】 | Millex® |
| feature【特点】 | holdup volume≤ 15 μL (after air purge) hydrophilic |
| manufacturer/tradename | Millex® |
| parameter【参数】 | ≤10 mL process volume 10 bar max. inlet pressure (150 psi) 16 L/min flow rate 16 mL/min-cm2 water flow rate 45 ℃ max. temp. |
| technique(s) | analytical sample preparation: suitable |
| H【高度】 | 48 mm |
| filter diam.【过滤器直径】 | 13 mm |
| filtration area【过滤面积】 | 0.8 cm2 |
| matrix【基质】 | Durapore® |
| pore size【孔径】 | 0.22 μm pore size |
| input | sample type mild organic solution(s) sample type aqueous solution(s) |
| bubble point | ≥3.4 bar, air with water at 23 ℃ |
| fitting【配件】 | female Luer-Lok® inlet connection female Luer-Lok® inlet fitting outlet tube |
| shipped in【运输】 | ambient |
产品说明
| 【免责声明】 | Durapore is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany Luer-Lok is a registered trademark of Becton-Dickinson & Co. Millex is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany |




