您的位置:首页 > 产品中心 > Millex 针式过滤器, 氟孔® PTFE, 疏水,非灭菌
Millex 针式过滤器, 氟孔® PTFE, 疏水,非灭菌
Millex® Syringe Filter, Fluoropore® PTFE, Hydrophobic, Non-sterile

| 产品编号: | 4102047 |
| 规格: | 0.45 μm pore size, 13 mm diameter, Millex-FH hydrophobic PTFE membrane |
| 包装规格: | 100 pkg,1000 pkg |
| 产品类别: | 进口试剂 |
| 品牌: | Millipore |
| 优惠价: | 立即咨询 |
产品别名
Millex 针式过滤器, 氟孔® PTFE, 疏水,非灭菌
Millex® Syringe Filter, Fluoropore® PTFE, Hydrophobic, Non-sterile
基本信息
| eCl@ss | 32031690 |
| NACRES | NB.24 |
| Application【应用】 | 100 ea in non sterile |
| Features and Benefits【特点和优势】 | 孔径 0.45 µm,直径 13 mm,Millex-FH 疏水 PTFE 滤膜 |
| Legal Information【法律信息】 |
|
产品性质
| material【物料】 | PTFE membrane polypropylene polypropylene housing |
| Quality Level【质量水平】 | 400 |
| sterility【无菌性】 | non-sterile |
| product line【产品线】 | Millex® |
| feature【特点】 | holdup volume≤ 15 μL (after air purge) hydrophobic |
| manufacturer/tradename | Millex® |
| parameter【参数】 | ≤10 mL process volume 10 bar max. inlet pressure (150 psi) 45 ℃ max. temp. |
| technique(s) | analytical sample preparation: suitable |
| H【高度】 | 21 mm |
| filter diam.【过滤器直径】 | 13 mm |
| filtration area【过滤面积】 | 0.8 cm2 |
| matrix【基质】 | Fluoropore® |
| pore size【孔径】 | 0.45 μm pore size |
| input | sample type mild organic solution(s) |
| bubble point | ≥0.6 bar, air with water at 23 ℃ |
| fitting【配件】 | female Luer-Lok® inlet connection female Luer-Lok® inlet fitting male Luer outlet slip |
| shipped in【运输】 | ambient |
| packaging【包装】 | Filter Code: FH |
产品说明
| 【免责声明】 | Fluoropore is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany Luer-Lok is a registered trademark of Becton-Dickinson & Co. Millex is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany |




