您的位置:首页 > 产品中心 > Millex Syringe Filter, Hydrophilic PTFE, Non-sterile
Millex Syringe Filter, Hydrophilic PTFE, Non-sterile
| 产品编号: | 4102055 |
| 规格: | 0.45 μm pore size, 4 mm diameter, Millex-LH hydrophilic PTFE membrane |
| 包装规格: | 1000 EA |
| 产品类别: | 进口试剂 |
| 品牌: | Millipore |
| 优惠价: | 立即咨询 |
基本信息
| eCl@ss | 32031690 |
| NACRES | NB.24 |
| Legal Information【法律信息】 | Filter Code: LH |
产品性质
| material【物料】 | PTFE membrane high-density polyethylene high-density polyethylene housing |
| sterility【无菌性】 | non-sterile |
| product line【产品线】 | Millex® |
| feature【特点】 | holdup volume< 10 μL hydrophilic |
| manufacturer/tradename | Millex® |
| parameter【参数】 | 1 mL process volume 14 bar max. inlet pressure (200 psi) 45 ℃ max. temp. |
| technique(s) | analytical sample preparation: suitable |
| H【高度】 | 19.7 mm |
| filter diam.【过滤器直径】 | 4 mm |
| filtration area【过滤面积】 | 0.1 cm2 |
| pore size【孔径】 | 0.45 μm pore size |
| input | sample type aqueous solution(s) sample type organic solution(s) |
| fitting【配件】 | female Luer-Lok® inlet connection female Luer-Lok® inlet fitting male Luer outlet slip male Luer outlet stepped slip |
| shipped in【运输】 | ambient |
产品说明
| 【免责声明】 | Luer-Lok is a registered trademark of Becton-Dickinson & Co. Millex is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany |
安全信息
| Storage Class Code【储存分类代码】 | 10-13 - German Storage Class 10 to 13 |




