您的位置:首页 > 产品中心 > Millex® Syringe Filter, PES, Non-sterile
Millex® Syringe Filter, PES, Non-sterile
| 产品编号: | 4102062 |
| 规格: | 0.22 μm pore size, 13 mm diameter, Millex-GP PES Millipore Express® membrane, hydrophilic |
| 包装规格: | 100 pkg |
| 产品类别: | 进口试剂 |
| 品牌: | Millipore |
| 优惠价: | 立即咨询 |
基本信息
| eCl@ss | 32031690 |
| NACRES | NB.24 |
| Application【应用】 | Filter Code: GP |
| Features and Benefits【特点和优势】 | Millex® Syringe Filter, PES, Non-sterile has been used in:
|
| Legal Information【法律信息】 |
|
产品性质
| Quality Level【质量水平】 | 400 |
| material【物料】 | polyethersulfone membrane polypropylene polypropylene housing |
| sterility【无菌性】 | non-sterile |
| product line【产品线】 | Millex® |
| feature【特点】 | holdup volume≤ 15 μL (after air purge) hydrophilic |
| manufacturer/tradename | Millex® |
| parameter【参数】 | ≤10 mL process volume 10 bar max. inlet pressure (150 psi) 45 ℃ max. temp. 48 L/min flow rate 48 mL/min-cm2 water flow rate |
| technique(s) | analytical sample preparation: suitable |
| H【高度】 | 21 mm |
| filter diam.【过滤器直径】 | 13 mm |
| filtration area【过滤面积】 | 0.8 cm2 |
| pore size【孔径】 | 0.22 μm pore size |
| input | sample type aqueous solution(s) sample type mild organic solution(s) |
| bubble point | ≥4.1 bar, air with water at 23 ℃ |
| fitting【配件】 | female Luer-Lok® inlet connection female Luer-Lok® inlet fitting male Luer outlet slip |
| shipped in【运输】 | ambient |
产品说明
| 【免责声明】 | Luer-Lok is a registered trademark of Becton-Dickinson & Co. MILLIPORE EXPRESS is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany Millex is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany |




