您的位置:首页 > 产品中心 > Storage Tank
Storage Tank

| 产品编号: | 4102103 |
| 规格: | 100 L polyethylene storage tank, An optimally integrated storage solution for your pure (Type 2/3) water |
| 包装规格: | 1 EA |
| 产品类别: | 进口试剂 |
| 品牌: | Milli-Q |
| 优惠价: | 立即咨询 |
产品别名
Storage Tank
100 Liter Polyethylene Storage Tank
产品性质
| material【物料】 | polyethylene reservoir |
| packaging【包装】 | pkg of 1 unit |
| parameter【参数】 | 98.5 kg operating weight (217.4 lb) |
| H × W × D【高度 × 宽度 × 直径】 | 125.5 cm (48.8 in.) × 38.1 cm (15 in.) × 38 cm (14.96 in.) |
| diam.【直径】 | 38 cm (14.96 in.) |
| volume【体积】 | 100 L |
| compatibility【相容性】 | for use with AFS® for use with Direct-Q® UV for use with Direct-Q® for use with Elix® Advantage for use with Elix® Essential UV for use with Elix® Essential for use with Elix® Reference for use with Milli-Q® Direct for use with RiOs™ Essential |
基本信息
| General description【一般描述】 | This 100 L polyethylene (PE) storage tank maintains consistent purity of stored water and provides effective protection against airborne contaminants. The reservoir stores pure water delivered by Elix® Essential/Essential UV/Advantage/Reference, Milli-Q® Direct, Direct-Q®, Direct-Q® UV, RiOs™, RiOs™ Essential, AFS® D, and AFS® Essential water purification systems. |
| Application【应用】 | This PE storage tank is a reliable storage solution for your pure water. |
| Features and Benefits【特点和优势】 |
|
| Legal Information【法律信息】 | AFS is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany DIRECT-Q is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany ELIX is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany Milli-Q is a registered trademark of Merck KGaA, Darmstadt, Germany RIOS is a trademark of Millipore Corporation |




