您的位置:首页 > 产品中心 > 3564-18-9, Eriochrome cyanine R (C.I. 43820)
Eriochrome cyanine R (C.I. 43820)

产品价格查看更多规格...
| 产品编号 | 包装单位 | 单价(元) | 国内现货 | 国外库存 | 询价单 |
| 4059285 | 25 G | 1012 | 2-5天 | 4-6周 |
产品别名
3564-18-9
Eriochrome cyanine R (C.I. 43820)
基本信息
| Empirical Formula【经验(实验)分子式】 | C23H15Na3O9S |
| Molecular weight | 536.39 |
| EC Index Number【EC索引号】 | 222-641-7 |
| Analysis Note【分析说明】 | Identity (UV/VIS-Spectrum): passes test Absorption maximum λmax. (buffer pH 7.0): 434 - 440 nm Spec. Absorptivity A 1%/1cm (λmax; 0.02 g/l; buffer pH 7.0; calc. on dried substance): 130 - 230 Loss on drying (110 °C): ≤ 10 % |
产品性质
| Quality Level【质量水平】 | 200 |
| potency【效能】 | >2000 mg/kg LD50, oral (Rat) |
| loss【缺失】 | ≤10% loss on drying, 110℃ |
| pH【pH值(酸碱度)】 | 9.1 (24 ℃, 10 g/L in H2O) |
| solubility【溶解性】 | 420 g/L |
| bulk density【堆积密度】 | 590 kg/m3 |
| storage temp.【储存温度】 | 2-30℃ |
| InChI | 1S/C23H18O9S.Na/c1-11-7-13(9-15(19(11)24)21(26)27)23(14-8-12(2)20(25)16(10-14)22(28)29)17-5-3-4-6-18(17)33(30,31)32-23;/h3-10,24-25H,1-2H3,(H,26,27)(H,28,29);/q;+1 |
| InChI key | HJEGHSWGWSAZBS-UHFFFAOYSA-N |
安全信息
| Storage Class Code【储存分类代码】 | 11 - Combustible Solids |
| WGK | WGK 3 |




